Πρακτική | Τμήμα Marketing

Η εταιρία ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΕ αναζητά φοιτητή ΑΕΙ ή ΤΕΙ για πρακτική άσκηση στο τμήμα Marketing

Η εταιρία Φράγκος αναζητά άτομο που αγαπά την καινοτομία, το ομαδικό πνεύμα, τη συνεχή εκμάθηση και το στρατηγικό σχεδιασμό για να γίνει μέλος της ομάδας Marketing του Maison Marasil και να συμμετέχει επικουρικά σε όλες τις δραστηριότητες του τμήματος.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Υποστήριξη του τμήματος στα projects της περιόδου (φωτογράφιση, παραγωγές τηλεοπτικών σποτ, εκτυπώσεις, event καταστημάτων, digital marketing κτλ)
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας τμήματος
  • Συντονισμός αποστολής και σωστού διαμερισμού του υλικού marketing στα καταστήματα και τους εξωτερικούς συνεργάτες
  • Δημιουργία παρουσιάσεων
  • Έρευνα καταναλωτών και τάσεων offline και online
  • Ανάλυση δεδομένων για χάραξη στρατηγικής marketing

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές σε Marketing/Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Να διατηρεί το δικαίωμα της πρακτικής άσκησης
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
  • Άριστη χρήση προφορικού και γραπτού λόγου
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικότητα, δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων, δημιουργικότητα

Παρακαλώ όπως αποστείλετε τα βιογραφικό σας: [email protected]